• ۱۳۹۸ جمعه ۶ ارديبهشت
  • اِجُّمعَة ٢۰ شعبان ١٤٤۰
  • Friday, April 26, 2019
کلیدواژه: 40871
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ جمعه ۲۲ ارديبهشت، ساعت 03:56
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۲/۲۲

 

     *نحوه پذیرش بیماران بار اول کلینیک چشم

 - همه روزه راس ساعت 8 صبح سامانه تلفن گویا فعال شده و روزانه 35 نفر از طریق سامانه نوبت مراجعه را دریافت می نمایند

 - پس از برقراری ارتباط تلفنی با ارائه کد ملی و شماره سریال 16 رقمی دفترچه بیمه و ثبت اطلاعات فردی بیمار کد پیگیری 10 رقمی به بیمار اعلام می گرددکه نشان دهنده ی تایید پذیرش بیمار است .

- در تاریخ تعیین شده لازم است بیماران با در دست داشتن دفترچه بیمه و کد پیگیری اخذشده بین ساعات 7:30 تا 8 صبح به کلینیک ارشد واقع در طبقه همکف کلینیک مراجعه کنند .

-پزشک ارشد بیمار را ویزیت وبر اساس مشکل وی به کلینیک های تخصصی مربوطه جهت تشکیل پرونده و انجام اقدامات درمانی ارجاع داده می شود .

- همچنین بیمارانی که از طریق ستاد توزیع بیماران با معرفی نامه مراجعه می نمایند در واحد ارشد تعیین تکلیف میگردند .

- بیمارانی که با معرفی نامه از سایر مراکز درمانی یا مطب پزشکان به واحد ارشد مراجعه کرده و پس از بررسی وضعیت بیمار به واحد های تخصصی هدایت می شوند .

- افرادی که از از مراکز پزشکی قانونی مراجعه می نمایند با ارائه فرم مربوطه توسط پزشک ارشد ویزیت و سپس به کلینیک های تخصصی جهت انجام معاینات تشخیصی و اقدامات درمانی راهنمایی می شوند .

- بیماران پرونده داری که به هر دلیل در تاریخ مقرر مراجعه نداشته و یا بیشتر از یک ماه از آخرین معاینه ی آنها گذشته است جهت تعیین تکیلف و معاینه ی جدید به پزشک ارشد مراجعه می نمایند .

 

*واحد اورژانس چشم:در ضلع شمال غربی طبقه همکف کلینیک لبافی نژادو  در مجاورت واحد ارشد واقع است.

        این واحد همه روزه بجز پنج شنبه ها از ساعت 8 صبح لغایت 13:30 آماده خدمت رسانی می باشدو از ساعت14تا 7:30 روز بعد اورژانس چشم در بیمارستان مستقر می باشد (اورژانس چشم همه روزه صبح در کلینیک دایر است و پنچ شنبه و ایام تعطیل در بیمارستان دایر است)

 

*واحد پذیرش چشم: واقع در ضلع شمال شرقی کلینیک طبقه ی همکف بوده و از ساعت 7:30 صبح جهت دریافت شماره برای بیماران پرونده دار که نوبت روز را دارند فعالیت می کند.

*واحد نوبت دهی چشم:این واحد نیز در طبقه ی همکف جهت دادن نوبت بعدی معاینه در کلینیک های تخصصی فعالیت دارد. جهت دریافت نوبت تلفنی نیز همه روزه عصر ها از ساعت15تا 18 پاسخ گوی تلفن می باشند.

کلینیک های تخصصی چشم:

کلینیک شبکیه: در ضلع شمال غربی طبقه ی دوم واقع است . در این واحد معاینات چشم به طور کامل توسط دستیاران- فلو ها و اساتید شبکیه انجام شده و اقدامات پارا کیلینیکی مربوطه نیز شامل: آنژیوگرافی واو سی تی  است  می باشد که در همین واحد قابل انجام است .                 

کلینیک شبکیه روزهای شنبه-یکشنبه-سه شنبه صبح و روز های دوشنبه صبح و عصر و چهار شنبه نیز در شیفت عصر پذیرای بیماران میباشد

کلینیک گلوکوم: در ضلع شمال شرقی طبقه دوم واقع است در این واحد علاوه بر معاینات تخصصی چشم اقداماتی نظیر   فوتو  اسلیت و سونوگرافی چشم انجام می شود .

روز های فعال این واحد :همه روزه صبح ها بجز دوشنبه ها است . (کلینیک چشم روز های پنج شنبه تعطیل است).

کلینیک قرنیه:واقع در ضلع جنوب غربی طبقه دوم ( روبه روی مدیریت) این واحد همه روزه از شنبه تا چهار شنبه صبح ها (شنبه ها صبح و عصر) فعالیت دارد.

اقدامات پارا کلینیکی شامل: توپو گرافی-رفرکشن-ارب اسکن-گالیله فیتینگ لنز و...

کلینیک آکولو پلاستیک ( استرابیسم ): این واحد در طبقه ی اول ضلع جنوب غربی رو به روی واحد بینایی سنجی واقع است .

روز های کاری: یکشنبه-دوشنبه- چهارشنبه صبح ها

کلینیک بینایی سنجی(اپتومتری):در این واحد اقداماتی نظیر: رفرکشن-تعیین میدان بینایی- اکو ی چشم واسکن جهت تعیین لنز قبل از اعمال جراحی کاتاراکت انجام می پذیرد.  ساعات فعالیت: همه روزه از شنبه تا پنج شنبه صبح ها و عصر روز های شنبه و چهار شنبه

واحد لیزر: در طبقه ی سوم ضلع جنوب شرقی کلینیک واقع شده است و در این واحد انواع لیزر شامل:لیزر ماکولا-کپسولوتومیو لیزر یاگ انجام می شود .روز های کاری:شنبه و دوشنبه هاصبح و عصر- یکشنبه – سه شنبه و چهار شنبه ها صبح

واحد تزریقات داخل چشم(آواستین):این واحد در مجاورت واحد لیزر بوده و همه روزه از شنبه تا پنج شنبه صبح ها فعالیت دارد( بیماران پس از پذیرش و کسب آمادگی های لازم بصورت سر پایی تحت تزریق داخل چشم قرار گرفته و پس از دریافت اموزش های لازم مرخص می شوند)

اتاق عمل لیزیک(لیزر اگزایمر):این واحد در حال حاضر در مجاورت کلینیک گلوکوم واقع است که با نصب و راه اندازی دستگاه جدید به طبقه سوم در مجاورت واحد لیزر منتقل خواهد شد .بیماران با تعیین نوبت قبلی و پس از آمادگی های لازم در این بخش پذیرش شذه و پس از انجام عمل جراحی که به منظور اصلاح نزذیک بینی چشم انجام می شود و درایفت اموزش های لازم ترخیص شده و به صورت منظم پیگیری های لازم برای ایشان انجام می شود .

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha